10. jul. 2025 kl. 08:03
90 visninger
Artiklen er leveret af Marketwire og er ikke et udtryk for Sydinvests holdninger, vurderinger eller forventninger.

Trifork Schweiz valgt til underleverandør for Deloitte Sc...

Trifork Schweiz er blevet udvalgt som underleverandør til Deloitte Schweiz på rammeaftalen for kontrakten "Ekspertise inden for standarder i sundhedssektoren" under Digisanté-programmet.

Aftalen dækker op til 144.000 timer over ni år på tværs af fem tildelte konsortier, svarende til 27,7-38,8 mio. schweizerfranc, skriver Trifork i en meddelelse torsdag morgen.

Specifikke opgaver vil blive tildelt gennem miniudbud.



- Mens det samlede omfang vil afhænge af disse fremtidige miniudbud, positionerer denne ramme Deloitte og Trifork til at bidrage til digitaliseringsprojekter i storskala inden for sundhedsvæsenet i hele kontraktperioden, skriver it-selskabet.





.\\˙ MarketWire



Jakob Due Jakobsen +45 33 30 80 60 Marketwire, E-mail:[email protected], www.marketwire.dk

Hvordan vil du
vurdere artiklen?

Vær den første til at anmelde

Mest læste artikler

Skal vi holde dig orienteret?

Så tilmeld dig vores nyhedsbrev og modtag løbende nyt fra investeringsmarkedet.

Tilmeld dig her